Як вибрати інвалідні візки або правила комфортного пересування?

Визначення розмірів крісла колісного
Посадити користувача в крісло колісне в найбільш стійкому положенні з оптимальною позицією тулуба та плечей і провести вимірювання його розмірів та розрахувати розміри крісла колісного:
  • ширина сидіння дорівнює розміру користувача в найбільш широкій частині стегон з додаванням 5 см –для забезпечення зазору між стегнами пацієнта та боковинами і можливості використання більш об”ємного одягу.
  • Глибина сидіння дорівнює розміру користувача від краю сідниці вздовж стегон до внутрішнього згину в колінному суглобі мінус (5-7,5см) – для попередження циркуляторних порушень в підколінній області, тобто, якщо пацієнт сидить прямо та спирається на спинку крісла колісного, між переднім краєм оббивки сидіння та підколінною западиною повинна бути відстань, що дорівнює ширині (3х, 4х) пальців руки;
  • Відстань від підніжки до сидіння дорівнює розміру від краю п”ятки або краю каблука до рівня стегна;
  • Висота поверхні сидіння по передньому краю дорівнює довжині гомілки зігнутої ноги плюс 5 см(до площини опори);
  • Висота підлокітників дорівнює розміру від поверхні сидіння до основи ліктя(підлокітника) плюс 2,5 см – для збереження правильної посадки в кріслі колісному для забезпечення рівноваги;
  • Висота спинки (для користувачів з мінімальними порушеннями функцій тулуба) дорівнює розміру від поверхні сидіння з урахуванням товщини оббивки(подушки) до пахвової западини користувача мінус 10 см – для точного визначення висоти спинки з урахуванням товщини оббивки та забезпечення оптимальної підтримки тулуба;
Критерії підбору крісла колісного
Крісло колісне повинно забезпечувати:
  • нормалізацію тонусу м”язів – згиначів та розгиначів нижніх кінцівок;
  • збільшення самостійності користувача;
  • самостійне пересування.
Крісло колісне під час зберігання повинне складатися, тому що в нескладеному стані займає багато місця.
Для зручності користування (наприклад, пацієнту необхідно наблизитись до столу) підлокітники повинні бути відкидними.

Підбір конструкції та оснащення крісла колісного 
Пам”ятаючи про ті години, які ви будете проводити у своєму інвалідному візку, ви повинні замовити варіант, який відповідав би особливостям вашого тіла.
Існує такі типи візків:
Стандартний візок
Розроблені з максимальною простотою у використанні та достатньою витривалістю. Боковинки та підніжки стандартного візка, зазвичай, приварені до рами і не можуть бути пересунуті чи зняті.
Візок зі спинкою, що відхиляється (ліжко) 
Візок зі спинкою, що відхиляється, часто використовують люди, які використовують силу тяжіння для забезпечення рівноваги свого тіла, які не можуть підтримувати позу прямосідіння або потребують відхилятися назад, щоб зменшити тиск на сідниці.
Багатофункціональні візки
Випускається з цілим спектром можливих регулювань і значно легшою можливістю здійснення підгонки, ніж у стандартного чи візка зі спинкою, що відхиляється.
Дорожні візки з дворучним керуванням, важільним приводом
За наявності рухливості верхніх кінцівок вибирається система приводу – важільна (бажання користувача пересуватись в приміщенні та поза приміщенням по дорогам з твердим покриттям), система гальмування – у пацієнта є можливість ручного гальмування це може забезпечити важільне крісло колісне.
Більш детальну інформацію , щодо вибору моделей крісел колісних та інших технічних засобів реабілітації Ви зможете знайти за адресою: